To produkt pozwalający na przedłużenie płytki paznokcia na formie oraz na tipsie, można wykonać nim także rekonstrukcję paznokcia. To także idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o długich, pięknych, naturalnych paznokciach, ale ich płytka jest łamliwa lub zbyt miękka. Żel pozwala stworzyć piękny kształt paznokcia oraz wzmocnić płytkę paznokcia.

Jest to produkt polecany do przedłużania płytki paznokcia o dowolnej długości i kształcie. Można nim budować krótkie salonowe paznokcie, jak również bardzo długie mistrzowskie sztylety. Build Gel daje możliwość tworzenia pięknego konstrukcyjnego frencha. Może też być stosowany na naturalną płytkę paznokcia (bez przedłużania) w celu jej wzmocnienia, jak i zwężenia optycznego poprzez zaciśnięcie tunelu. Żel występuje w 14 odcieniach: przezroczystych, białych, różnych odcieniach beżu i różu, kolorach transparentnych oraz cover’ach – idealnych do budowy łożyska, korekty koloru i kształtu.

Build Gel jest dedykowany zarówno dla osób z doświadczeniem, jak i dla początkujących stylistek. Dzięki właściwościom samopoziomującym i średnio-gęstej konsystencji daje odpowiedni czas do pracy bez zalewania skórek, jednocześnie idealnie się rozprowadza na powierzchni płytki, tworząc perfekcyjny kształt.

Tak, aplikacja tego produktu jest wyjątkowo łatwa i szybka. Lekko się poziomuje, dzięki czemu, wykorzystując działanie grawitacji, w łatwy i szybki sposób można uzyskać prawidłowy kształt i wybudować apex paznokcia. Przy stosowaniu odpowiedniej ilości produktu uzyskuje się efekt, który nie wymaga długiego piłowania.

Żel jest bezpieczny – jeśli jest stosowany zgodnie ze sposobem użycia, utwardzany zalecaną ilość czasu, w lampie o odpowiedniej mocy. Należy pamiętać, że pomimo swojej trwałości nie należy nosić stylizacji dłużej niż 4-5 tygodni bez uzupełnienia i korekty. Nie wolno także usuwać stylizacji poprzez zrywanie masy z płytki. Takie czynności mogą spowodować uszkodzenia płytki paznokcia.

Żele mają taką samą konsystencję, lecz ich gęstość delikatnie różni się w zależności od ich pigmentacji. Gęstość żelu może ulegać także zmianie w zależności od temperatury – wpływ na to ma temperatura w jakiej produkt jest przechowywany, ale również temperatura otoczenia w czasie pracy, temperatura dłoni i łożyska paznokcia podczas aplikacji produktu.

Żel jak każdy produkt światło-utwardzalny ulega procesowi polimeryzacji – w uproszczeniu zmianie stanu ciekłego w stan stały. Proces ten to efekt łączenia się małych cząsteczek tzw. monomerów w łańcuchy, w efekcie czego powstają tzw. sieci polimerowe. Podczas procesu polimeryzacji wytwarza się ciepło, odczuwalne w postaci pieczenia. Polimeryzacja kolorowych powłok jest mniej dynamiczna, dlatego żel zawierający więcej pigmentu może piec mniej, niż żel przezroczysty. Odczucie pieczenia zależy od grubości aplikowanej warstwy żelu, kondycji naturalnej płytki paznokcia czy mocy światła lampy.

Tak, pod Build Gel Victorii Vynn trzeba zaaplikować wcześniej bazę. W ofercie VV mamy 2 opcje: Base Build Gel to baza twarda o zwiększonej warstwie dyspersyjnej, nierozpuszczalna w acetonie. Ta baza daje nam bardzo trwałą warstwę przygotowującą płytkę paznokcia do aplikacji żelu, tworząc jednocześnie bardzo mocne połączenie płytki z żelem. Daje gwarancję trwałości do kolejnej stylizacji. Mega Base to baza elastyczna i wielofunkcyjna. Doskonale łączy się z płytką, nawet bardzo delikatną i cienką. Jest rozpuszczalna w acetonie. Pracuje z płytką paznokcia. Ma średnio-gęstą konsystencją. Obie idealnie sprawdzą się pod stylizację żelową.

Płytka pod aplikację żelu powinna być prawidłowo odtłuszczona i zmatowiona. Możesz to zrobić na dwa sposoby używając Salon Nail Prep lub Primer. Preparat należy odpowiednio dobrać do stanu płytki paznokcia (kondycji paznokci).

Salon Nail Prep to preparat na bazie alkoholu kosmetycznego o działaniu odtłuszczającym, antyseptycznym i stanowi profilaktykę przeciwgrzybiczą. Nie zawiera kwasu.

Primer kwasowy to produkt, który dedykowany jest dla osób, które mają bardzo mokrą i tłustą płytkę paznokcia, często określaną jako “trudną”.

Pamiętaj! Nigdy nie stosuj obu preparatów. Poczekaj, aż produkt całkowicie odparuje z płytki. Zalecamy przed użyciem bazy aplikować Tape Bond.

Tak. Żele są kompatybilne z większością produktów Victorii Vynn. Można je łączyć miedzy sobą w celu uzyskania kolejnego koloru np. bardziej kryjącego. Można je także barwić hybrydami lub pigmentami. Trzeba pamiętać jednak, aby nie zmienić znacząco konsystencji żelu. Do żelu można dodawać także pyłki Dust, w celu zabarwienia i nadania połyskującego, błyszczącego efektu. Żele można też wykorzystywać do zdobień wypukłych w celu uzyskania stylizacji z efektem 3D.

Tak, Build Gel pozostaje elastyczny do czasu pełnej polimeryzacji. Jest to zauważalne do momentu kiedy żel jest ciepły. Po ostygnięciu staje się twardy, wtedy jest już zbyt późno, aby go modelować.

Build Gel można oczywiście uzupełnić tym samym produktem, którym wykonana jest stylizacja lub innym kolorem żelu. Można także zmienić kolor wierzchniej warstwy. Do uzupełnienia stylizacji żelowej można użyć także Master Gel lub Mega Base.

Przy uzupełnianiu stylizacji żelowej należy usunąć większą część  starej stylizacji (masy żelowej). Tylko wtedy możesz dokładnie ocenić stan płytki i przyczepność masy.  Możesz wówczas zacisnąć tunel i  nadbudować ewentualne ubytki masy w punktach stresu i przy krawędziach bocznych.

Na oczyszczoną naturalną płytkę aplikujesz Salon Nail Prep lub Primer , a następnie Tape Bond. Nie utwardzasz, po około 20 sekundach wcierasz bazę, utwardzasz i aplikujesz żel.

To zależy od koloru żelu i ilości nałożonego produktu. Należy pamiętać, że żel przezroczysty (clear) utwardza się bardzo szybko, natomiast w żelach krojących (cover) czas polimeryzacji będzie dłuższy. Najlepiej sprawdzać elastyczność indywidualnie. Im kolor żelu ciemniejszy, tym dłuższy czas utwardzania.

Przykład 1

Lampa Victoria Vynn

Żel 01 clear

Grubość warstwy – bardzo cienka

Czas zacisku: 5-10 sek.

 

Przykład 2

Lampa Victoria Vynn

Żel 06 ciemny cover

Grubość warstwy – bardzo cienka

Czas zacisku: 15-20 sek.

Najczęściej przyczyną jest zaaplikowana zbyt duża ilość bazy. Jej warstwa dyspersyjna powoduje, że żel „się nie słucha”, dlatego rekomendacją jest aplikacja bazy w formie „wcierki”.

Najczęściej przyczyną jest nieodpowiednio przygotowana płytka paznokcia. Należy pamiętać o odpowiednim usunięciu nabłonka z powierzchni płytki. Wykonanie starannego manicure to podstawa trwałej stylizacji. Należy zwracać uwagę, aby w trakcie aplikacji produkty nie miały kontaktu ze skórą. Kolejna przyczyna to niewłaściwy dobór produktów podczas przygotowania płytki paznokcia. Należy pamiętać o odpowiednim odtłuszczeniu płytki i prawidłowej technice pracy.

Przyczyn takiego zjawiska może być wiele:

– uderzenie paznokcia zwłaszcza przy 3-4-tygodniowym odroście

– aplikacja żelu na mokry paznokieć, gdy preparaty aplikowane w celu odtłuszczenia płytki jeszcze nie odparowały

– nieprawidłowe utwardzenie produktu

– nieprawidłowa budowa przedłużonych paznokci. Zbyt niski apex i nieprawidłowa budowa może powodować przeniesienie siły ciężkości na środek paznokcia, co będzie powodowało jego odchodzenie od płytki.

Pęcherzyki spowodowane są przez wtłoczenie powietrza w masę żelową – najczęściej w wyniku szybkiej chaotycznej pracy pędzlem w trakcie aplikacji. Kiedy po opracowaniu żelu pozostanie w nim mikro dziurka, można zabezpieczyć ją punktowo Tape Bond’em.